کنسول ps4 شرکت AMD را از ورشکستگی نجات داد

کنسول ps4 شرکت AMD را از ورشکستگی نجات داد

اظهارات رناتو فراگالی ، مدیر بخش کسب و کار شرکت ای ام دی اینگونه است که از زمانی که شرکت سونی برای تولید پلی استیشن 4 با شرکت AMD در راستای تولید پردازنده های گرافیکی و مرکزی وارد همکاری شده این شرکت از یک ورشکستگی نجات پیدا کرده و با محبوبیت بازار خود همراه بوده است.

اکثر کاربران دنیای گیم و فناوری احتمالا با نام یکی از شرکت های تولید محصولات گرافیکی اعم از CPU و… AMD آشنا هستند که چندین ساله به عنوان یکی از کمپانی های معتبر و محبوب به شمار میرود! اما این محبوبیت همیشگی نبوده و تا چند سال پیش اوضاع این کمپانی چندان خوش نبوده ولی با آغاز همکاری این شرکت با سونی برای تولید کنسول ps4 بالاخره موفق شد رشد و پیشرفتی قابل توجه داشته باشد.

کنسول PS4 پس از عرضه در سال 2013 تاکنون بیش از 100 میلیون دستگاه فروخته است که فروش این کنسول همراه با محصولاتی چون Zen و RDNA کمک کردند تا AMD از تاریکی دربیاید.

AMD هنوز هم می تواند پیشرفت کند و یکی دیگر از رقبای اصلی در بازار است. هر چند که شایعاتی به گوش می رسد که قرار است برای ساخت پلی استیشن 5 پرو از APU که ساخت شرکت AMD است استفاده شود، البته که باید دید این همکاری بعد از پلی استیشن 5 هم می تواند ادامه پیدا کند یا خیر؟ بدین گونه همکاری موفق بین این دو همچنان ادامه خواهد داشت. این یک واقعیت جالب از همکاری این دو شرکت است.

با این حال همانطور که گفته شد این تنها خبر جالبی نبود که به گذشته ی پلتفرم ها نگاه می کرد. به عنوان مثال، گزارشی که اوایل امروز منتشر شد نشان می دهد که سونی در پشتیبانی از شبیه سازی پلی استیشن 3 در پلی استیشن 5 با مشکل مواجه است. برای اخبار بیشتر مدیا گیم را دنبال کنید.