نقد فیلم A Quiet Place: Day One 2024 یک مکان ساکت: روز اول

نقد فیلم A Quiet Place: Day One 2024 یک مکان ساکت: روز اول

جدیدترین سری از مجموعه فیلم A Quiet Place با نام یک مکان ساکت : روز اول منتشر شد که در ادامه به نقد و بررسی به همراه بازیگران و خلاصه داستان فیلم می پردازیم. با رسانه مدیا گیم همراه باشید.

این فیلم سومین مجموعه از فیلم A Quiet Place است که توسط جان کرازینسکی ساخته می شود و با استقبال بی نظیری مواجه شد.

فیلم یک مکان ساکت بخش 3 : روز اول, تاکنون موفق شده تا در ۳ روز اول اکران خود ۵۳ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش کند و در رده دوم پشت سر انیمیشن درون و بیرون 2 قرار گیرد.

نقش آفرینی شخصیت اصلی داستان را لوپیتا نیونگو ایفا می کند که بسیاری او را به خاطر بازی بی نظیرش در مقابله با ترس و وحشت تحسین می کنند. نقش آفرینی کاراکتر هنری با بازی جایمن هانسو که در قسمت دوم این فیلم حضور داشت یکی از نکات مثبتی است که می توان به آن اشاره کرد.

داستان فیلم A Quiet Place: Day One 2024

سم یک بیمار سرطانی است که با پرستارش روبن با بازی الکس ولف و گربه خدمتکارش فرودو از آسایشگاه خود به منهتن سفر می کند. سم تنها به شرطی با این سفر موافقت می کند که گروه برای پیتزا در مکان مورد علاقه او در هارلم توقف کنند اما تهاجم بیگانگان موجب می شود سم دیگر فقط به فکر نجات خود است نه فکر دیگری…

سم برای مدتی به روبن پناه می برد که صحنه ای عالی دارد که در آن به یک موجود بیگانه خیره می شود که انگار به خود مرگ خیره شده است. همچنین در پناهگاه شخصیت آشنا با بازی هنری دیمون هونسو از قسمت دوم این مجموعه حضور دارد که مجبور می شود در اینجا تصمیمی غیرقابل تصور بگیرد. او قبل از پیدا کردن یک همراه در حادثه غرق شدن اریک با بازی جوزف کوین به چندین کودک در پارک مرکزی کمک می کند. آیا این دو می توانند در نیویورک پر از بیگانگان به اندازه کافی زنده بمانند؟ اگر چنین است بعد چه اتفاقی می افتد؟

در تصویری که مشاهده می کنید برخی منتقدان کنایه ای به فیلم و بازیگرانش زده اند که بیان می کنند همان گربه ی داخل فیلم بازی بهتری نسبت به سایر بازیگران ایفا کرده است.

یک مکان ساکت : روز اول بیشترین تعبیر برای یک مکان آرام دارد. به اندازه کافی ترسناک بود که شخصیت ها مجبور بودند برای زندگی خود در یک مزرعه خانوادگی یا در یک شهر کوچک سکوت کنند. وقتی صحبت از غذا می شود نمی‌دانم بهترین گزینه برای بقا برای شخصیت‌ها این است که به بیگانگان اجازه دهند افراد پر سر و صدا را پر کنند و سپس امیدوار باشند که به اندازه کافی سیر شوند تا آنها را تعقیب کنند. شاید به همین دلیل است که بزرگترین عیب فیلم این است که شخصیت های اصلی به همان اندازه پر سر و صدا هستند.

این فیلم نه تنها از کوچکترین صداها، بلکه از تصاویر طولانی نیز ترس را برمی انگیزد. با وجود اینکه همه قول می‌دهند ساکت باشند، انبوهی از مردم در نهایت سر و صدا می‌کنند، جمعیت اینگونه است. بنابراین اگر کاراکترها خود را بخشی از یک جمعیت بیابند، ساعت از قبل در حال حرکت است و این با تلاش معقول است. برخی افراد دوست ندارند ساکت شوند و معاشرت با آنها در این محیط می تواند کشنده باشد.

نقد فیلم A Quiet Place: Day One

منتقد جک همیلتونمن فیلم یک مکان ساکت: روز اول را خیلی دوست داشتم. اگر فیلم اول و دوم این مجموعه از نظر موقعیت های ترسناک کوچک شبیه به ALIEN باشد، «A Quiet Place: Day One» بیشتر شبیه بیگانگان است و یک کشتار هیولایی بزرگ، پر سر و صدا و ترسناک است. لوپیتا نیونگو اجرای فوق العاده ای ارائه می دهد.

منتقد برندون دیویس :یک مکان ساکت: روز اول عالی است. قتل عام آخرالزمانی که من انتظارش را داشتم نداشت، اما داستان انسانی که در اینجا بیان می شود، هم وحشتناک است و هم زیبا. لوپیتا نیونگو و جوزف کوئین واقعا عالی بودند.

منتقدریچل ریشمن : این اثر انسانی و خام است و داستانی درباره زمانی است که همه امیدها از بین می رود و ناامیدی شکل ناامیدی به خود می گیرد که باعث ایجاد ارتباط با دیگران می شود. جوزف کوئین و لوپیتا نیونگو بازی های واقعا خوبی ارائه دادند.

منتقد بینز : من این فیلم را دوست داشتم، چند سوال بی پاسخ مانده است، اما در مقایسه با دو فیلم اول، لحظات هیجان انگیز و پرتنشی را ارائه می دهد. در کنار جوزف کوئین و لوپیتا نیونگو، آن گربه واقعاً بازی خوبی ایفا کرده است.

فیلم یک مکان ساکت : روز اول هم با نقد های مثبت و منفی همراه بود اما در یک قاعده ی کلی فیلمی با کیفیت و ساخت متوسط به بالا بوده که انتظار می رود فروش بالاتر از حد انتظاری کسب کند. نظر شما درباره ی این فیلم چیست ؟