بازی Helldivers 2 با ۹۰ درصد کاهش بازیکنان روبه رو شده است

بازی Helldivers 2 با ۹۰ درصد کاهش بازیکنان روبه رو شده است

عجیب اما واقعی است که بازی Helldivers 2 حدود 90 درصد از بازیکنان خود را در استیم از دست داده است. در ادامه با جزئیات این مقاله با مدیا گیم همراه باشید.

در مورد کاهش تعداد بازیکنان، همیشه یک جنبه تاریک در بازی وجود دارد، اما در این مورد داستان نسبتاً مهمی است. ناگفته نماند که استارفیلد 90 درصد از بازیکنان خود را از زمان انتشار تک نفره خود از دست داده است. در عوض این Helldivers 2 است که قرار بود گواهی بزرگ سونی باشد که می تواند تأثیر زیادی در فضای زنده بگذارد و خود را در دل بازی های بزرگ استیم جا دهد.

اما با گذشت چند ماه از انتشار، بازی به شدت راکد بوده است و با وجود اضافه شدن ها و پیچش های جدید به داستان جنگ کهکشانی، به نظر می رسد هیچ چیز مسیر خود را برعکس نمی کند.

انتشار همزمان Helldivers 2 بر روی پلی استیشن و رایانه شخصی به آن کمک کرد تا به موفقیت بزرگی دست یابد، به خصوص در رایانه شخصی که دو هفته پس از انتشار به 458709 بازیکن همزمان رسید.

اما این در واقع اوج بود و 90 درصد در چهار ماه کاهش یافت و به 44093 بازیکن همزمان رسید. به این ترتیب، معمولاً خارج از لیست 10 برتر است و در رتبه 58 در میان فروشندگان برتر در این سرویس قرار دارد. پربازدیدترین استریم توییچ این بازی در حال حاضر 56 بیننده دارد در حالی که خیلی از بازی های قدیمی و نو ظهور دیگر شرایطی بهتر از این دارند.|

جدول 90 درصد کاهش بازیکنان بازی Helldivers 2 بر روی استیم

بازی Helldivers 2 با 90 درصد کاهش بازیکنان روبه رو شده است

با نگاهی به آمار و ارقام هیچ افزایش قابل توجهی به غیر از یک جهش کوتاه زمانی که حمله انبوه Automaton اتفاق افتاد، وجود نداشت، اما علاقه پس از یک هفته به شدت کاهش یافت و از آن زمان بازی به سرعت بازیکنان را از دست داده است.

نمی توان Helldivers 2 را یک پروژه شکست خورده دانست، راه اندازی بزرگ آن را هنوز باید موفقیتی دانست که فراتر از همه انتظارات در آن زمان بود. اما این مسیری نیست که شما بخواهید برای یک بازی زنده و مداوم ببینید.

این بازی مدت زیادی است که در لیست 10 بازی برتر پلی استیشن قرار ندارد، زیرا این لیست تقریباً به طور کامل تحت سلطه بازی های زنده قدیمی مانند Fortnite، Call of Duty، GTA Online، Overwatch 2 و Roblox است. اما سونی بازی زنده خود را روی آن پلتفرم بزرگ می خواهد. همیشه در Steam بزرگتر بود، اما به طور قابل توجهی کاهش یافته است و هیچ نشانه ای از بهبودی نشان نمی دهد.