مشکلات فنی دیجیتال فاندری Elden Ring: Shadow of the Erdtree همانند بازی اصلی است

مشکلات فنی دیجیتال فاندری Elden Ring: Shadow of the Erdtree همانند بازی اصلی است

با بازگشت به Elden Ring دو سال بعد، گسترش Shadow of the Erdtree به ما فرصتی می‌دهد تا کار توسعه‌ دهنده FromSoftware را دوباره ارزیابی کنیم و ببینیم که بازی اکنون در PS5، Series X، Series S و PC در نقشه جدید Shadow Realm چگونه به نظر می‌رسد.

نسخه اصلی بازی دارای تعدادی مشکلات عملکردی روی رایانه شخصی و کنسول‌ها بود، بنابراین امیدواریم که این گسترش فرصت جدیدی برای رفع این مشکلات فراهم کند.

سوالات مهم این است: آیا FromSoftware عملکرد بازی را در کنسول بهبود بخشیده است؟ آیا هیچ یک از حالت های بازی مانند نرخ فریم، کیفیت و حالت های ردیابی اشعه در PS5 یا Series X چیزی نزدیک به 60 فریم در ثانیه قفل شده ارائه می دهد؟ و در مورد PC، وضعیت فعلی بهینه سازی Elden Ring چگونه است و آیا مشکلات لکنت طولانی مدت آن حل شده است؟

شکی نیست که Shadow of the Erdtree یک بسط Elden Ring است که به زیبایی ساخته شده است که حدود 50 درصد به طول ماجراجویی اصلی با 18 گیگابایت اضافه می کند. طراحی جهانی و مبارزات این افزونه فوق العاده است اما از نظر ارتقای کیفیت فنی بازی – بهینه سازی تجربه روی کنسول و کامپیوتر – می توان گفت که نرم افزار Forum تا رفع تمام ایرادات فنی بازی فاصله زیادی دارد.

با شروع با PS5، منطقه جدید Shadow of the Earthtree متأسفانه افت مکرر زیر 60 فریم در ثانیه را برطرف نمی کند، حتی زمانی که در حالت Game Frame اجرا می شود، که با وضوح دینامیک 1512p تا 2160p رندر می شود.

در اطراف منطقه باز Gravesite Plain ما اغلب در دهه 50 اجرا می کنیم، با پوشش نقره ای این که این افت ها به اندازه کافی در نمایشگرهایی با پشتیبانی از نرخ نوسازی متغیر (VRR) پنهان می شوند.
موضوع این است که سایر مناطق پتانسیل بیشتری برای کاهش نرخ فریم به زیر 48 فریم در ثانیه دارند که PS5 VRR می تواند آن را تحمل کند، مانند کاهش به 40 فریم در ثانیه هنگام تخم ریزی در گیت های Castle Ensis یا مبارزه با گولم ها

رومینگ بالا در این لحظات، PS5 خارج از پنجره VRR می افتد و شما متوجه لرزش خواهید شد. در همین حال، کسانی که صفحه نمایش با قابلیت VRR ندارند، با بالا و پایین رفتن نرخ فریم، لرزش ثابتی را در نمودار مشاهده خواهند کرد.

فراتر از حالت نرخ فریم، حالت های کیفیت و ردیابی پرتو (RT) وجود دارد. با استفاده از ناحیه جدید Shadow Realm به عنوان نوعی معیار، حالت کیفیت با وضوح 4K اصلی ارائه می‌شود، در حالی که حالت RT در 1620p ادامه می‌یابد – با افزودن سایه‌های ردیابی پرتو و انسداد محیط. متأسفانه، بهینه‌سازی‌های این حالت‌ها از آخرین باری که به آنها نگاه کردیم، تغییر نکرده است.

در Gravesite Plain، حالت‌های کیفیت و RT اغلب در همان محدوده 30-40 فریم بر ثانیه اجرا می‌شوند. VRR در اینجا نیز قابل اجرا نیست. هر کدام بسیار کمتر از نرخ فریم خواندن هستند و ممکن است با سرعت 30 فریم در ثانیه اجرا شوند.

با توجه به مشکلات کنسول و رایانه شخصی، قابل ذکر است که Elden Ring موفقیت مالی بزرگی برای FromSoftware بود و عجیب است که طی دو سال گذشته هیچ پولی برای بهبود کیفیت فنی بازی روی رایانه های شخصی سرمایه گذاری نشده است.

یا کنسول این انتقاد ناشی از احترام واقعی به آنچه FromSoftware در سری Souls به دست آورده است. تعداد کمی از توسعه دهندگان می توانند با تسلط این استودیو در ساختن جهان و مبارزات سه بعدی برابری کنند اما در هر پلتفرمی توسعه‌دهنده‌ای را می‌بینیم که بارها و بارها مسائل فنی کلیدی را نادیده می‌گیرد.

علیرغم چالش‌های مربوط به نرخ فریم در کنسول، که کم و بیش استفاده از نمایشگرهای مدرن با قابلیت VRR را برای یک تجربه خوب ضروری می‌کند، می‌توانم بگویم که این وضعیت در رایانه‌های شخصی حتی بدتر است، به خصوص برای گیمرهایی که برای اولین بار این افت را تجربه می‌کنند با آن مواجه می شود. صرف نظر از این، انتشار Shadow of the Erdtree بار دیگر به ما یادآوری می کند که مسائل واضح و ثابت در خروجی استودیو نادیده گرفته شده است. اخبار بازی بیشتر در مدیا گیم