نقد فصل چهارم سریال The Boys

نقد فصل چهارم سریال The Boys

در این مطلب قصد داریم به نقد فصل چهارم سریال The Boys و امتیازات منتقدان به این سریال بپردازیم با مدیا گیم در ادامه همراه باشید.

سریال The Boys یکی از موفق ترین اثر های سرویس آمازون پرایم بوده و که تاکنون به عنوان یکی از سریال های پرطرفدار خارجی که در سه فصل گذشته موفق عمل کرده و با نقد های مثبتی همراه بوده است.

در حالی که فصل چهارم این سریال اکنون در حال پخش است و قرار است در 8 قسمت منتشر شود. حال این سریال با اعلام آمازون پرایم برای فصل پنجم هم تمدید شده است.

با توجه به نقد های این فصل به نظر می رسد فصل چهارم سریال The Boys هم همانند فصل های گذشته عملکردی خوب را داشته و با موضوعی که نشان دهنده ی زندگی اجتماعی مدرن انسان ها است عمق سریال را در دل مخاطبان جای داده است.

پوستری از فصل چهارم سریال The Boys

پوستری از فصل چهارم سریال The Boys

داستان سریال The Boys

نگاهی کلی به داستان نشان می دهد که گروهی از ابرقهرمانان هوشیاران قصد دارند ابرقهرمانانی که از قدرت ماورایی و مازاد خود سو استفاده می کنند را نابود کنند و طی این مسیر اتفاقاتی برایشان رخ می دهد.

اما اگر جزئی تر به داستان نگاه کنیم در شروع فصل چهارم هوملندر دچار بحران میان‌ سالی می‌شود، اتفاقاتی در گروه پسران باعث تشدید شکاف و جدایی بین آنها می شود و با نایب رئیس جمهور شدن ویکتوریا نیومن آنها با تهدیدی رو به رو می شوند زیرا او کسی است که ممکن است دولت ایالات متحده آمریکا را با برنامه‌های مخفیانه طرفدار افراد دارای قدرت خود کنترل کند.

به طور کلی در سه قسمت ابتدایی فصل چهارم دنیای امروزی را نشان می دهد و بیانگر این است که فاشیست‌ ها به دولت نفوذ می‌کنند و یک چهره به ظاهر مصون نیز در دادگاهی عمومی متهم می‌شود.

بازیگران در این فصل هم مانند سه فصل قبلی به نقش آفرینی با تجربه ی بالای خود ادامه می دهند و توانسته اند عمق بیشتری به کاراکتر های مختلف داستان بدهند.

آنتونی استار نیز لایه های بیشتری به شخصیت هوملندر اضافه می کند و او را تبدیل به یک شخصیت شرور تک بعدی می کند. کاوش در گذشته کیمیکو و همچنین فرانسوی، به کارن فوکوهارا و تومر کاپون فرصتی داد تا جنبه‌های جدیدی از شخصیت‌های خود را کشف کنند.

بازیگران فصل چهارم سریال The Boys

بازیگران فصل چهارم سریال The Boys

در متن زیر می توانید نگاه منفی یکی از کاربران این سریال را از چیزی که مشاهده کرده بخوانید:

قوس شخصیت‌ها که زمانی نقطه قوت سریال بودند، از تمرکز فصل بر حس‌گرایی رنج می‌برند. شخصیت‌های کلیدی مانند Hughie، Starlight و Butcher در داستان‌های تکراری و بدون الهام گیر کرده‌اند که نمی‌توانند چیز جدیدی را برای توسعه خود به ارمغان بیاورند. به نظر می رسد به جای تکامل در چرخه ای از رفتار قابل پیش بینی و درگیری های ساختگی گیر کرده اند.

حتی نمایش هایی که در فصل های گذشته نقش های برجسته ای داشته اند نیز نمی توانند این کشتی در حال غرق شدن را نجات دهند. با وجود بهترین تلاش بازیگران، از جمله Homelander از Antony Starr و Karl Urban’s Butcher، شخصیت‌ها مانند کاریکاتورهایی از خود سابق خود هستند، فاقد عمق و پیچیدگی هستند که آنها را در فصل‌های قبل بسیار جذاب کرده بود.

به طور خلاصه میتوان فصل چهارم سریال را این گونه برآورد کرد که یک نزول ناامید کننده به احساسات و افراط است. خشونت بیش از حد، تفسیرهای سیاسی اجباری و کمان های شخصیتی کم رنگ، این فصل را به یک کار طاقت فرسا تبدیل کرده است. چیزی که زمانی برداشتی تازه و جسورانه از ژانر ابرقهرمانی بود، به نمایشی توخالی تبدیل شده است که بیش از یک داستان منسجم و متقاعد کننده به شوکه کردن مخاطبانش اهمیت می دهد.

نگاه منتقدان درباره ی فصل چهارم The Boys

در وب سایت متاکریتیک از 16 نقد ممکن امتیاز 76 را 100 درصد امتیاز دریافت کرده است. همچنین در ادامه به نگاه منتقدان می پردازیم.

نقد کایا شونیاتا : جدا از لحظات تلخ و صحنه های سرگرم کننده مبارزه، احساس می شود که سریال بالاخره در حال رشد است، در حالی که آن فوریت و ساختن را برای پایان خود از دست نمی دهد.در هر صورت، به نظر می رسد که با پایان یافتن این فصل از نمایش، دنیا برای همیشه تغییر خواهد کرد.

نقد بن تراورز : این واقعاً تأثیرگذار است که چگونه پسرها موفق می شوند جنبه های دراماتیک اکثر قوس های داستانی خود را حفظ کنند و در عین حال در کمدی نیز زیاده روی کنند.

نقد ترنت مور : سریال «پسران» بهترین سریال سال است و با ترکیب ماهرانه درام، غمگینی، تفسیر سیاسی و سوررئالیسم جایگاه خود را در بین بهترین سریال ها تثبیت کرده است. این سریال هر چه پیش می‌رود داغ‌تر و هیجان‌انگیزتر می‌شود.

نقد لیوی اسکات : گرفتن یک داستان تکراری و ارائه آن به عنوان یک ایده جدید به مهارت زیادی نیاز دارد. قبلا برای The Boys خوب کار می کرد، اما فصل 4 ممکن است ضعیف ترین باشد. فصل چهارم یکی از مواردی است که نسبت به فصل های قبل جذابیت خود را از دست داده است و این سریال کاملاً متاثر از مضامین نیهیلیستی است.
نقد آلیسون هرمان : فصل چهارم سریال «پسران» سعی دارد به مسائلی بپردازد و این باعث می شود این فصل بیشتر از فصل های قبل باشد. این فصل از سریال نشان داد که تحت فشار بوده و خوب کار کرده است.