بررسی کامل بازی FIFA 2K | اختصاصی مدیا گیم

بررسی کامل بازی FIFA 2K | اختصاصی مدیا گیم

به نظر می رسد که دیگر همکاری فیفا و شرکت 2K علنی شده و باید احتمالا سال آینده منتظر انتشار این بازی با همکاری این دو شرکت که احتمالا نام او FIFA 2K25 خواهد بود باشیم.

با وجود انتشار نسخه های مختلف از بازی فوتبالی FIFA یا EAFC کنونی و pes یا eFootball و بازی که به تازگی منتشر شده یعنی ufl، اما همچنان تنوانسته اند به طور کامل انتظارات را از بازی برآورده کنند و باگ ها  وآزردگی های مختلف باعث شده تا کمی روی اعصاب گیمر های برود.

اما با انتشار بازی فوتبالی جدیدی با نام FIFA 2K آیا این مشکل حل خواهد شد؟ و این بازی می توانید رقیب سرسختی برای سایر رقبانش باشد؟

پاسخ این سوال را میتوانید در ادامه ی مطلب توسط مدیا گیم بدست آورید پس با ما همراه باشید.

شرکت 2K اغلب به خاطر توسعه سری بازی‌های NBA 2K شناخته می‌شود. این شرکت در زمینه بازی سازی کشتی کج، گلف، بیسبال و فوتبال آمریکایی تاکنون فعالیت داشته است. تحربه 2K در ساخت این گونه بازی ها به حد کافی بوده و میتوانید همکاری شگفت انگیزی را رقم بزند

تصویر بازی fifa , ufl و efootball

تصویر بازی fifa , ufl و efootball

اگر از کاربران و علاقه مندان به بازی FIFA بپرسید که چه نسخه ای از بازی را بیشتر می پسندند قطعا به نسخه های قدیمی تر آن اشاره می کنند، این یعنی هر ساله فیفا و الکترونیک آرتز بازی ارائه می دادند که نسبت به نسخه های قبلی خود بدتر بوده اما اگر همین سوال را درباره ی بدترین نسخه ی این بازی بپرسیم بی شک جواب آن نسخه ای از بازی است که پس از قطع همکاری FIFA و الکترونیک آرتز ساخته شده، اگر چه هوش مصنوعی و عوامل از این قبیل باعث شده بازی حس واقعی تری به ما بدهد اما نه تنها رضایت کاربران بلکه اگر مهم ترین بخش بازی یعنی بخش آنلاین EA FC را بازی کرده باشید متوجه آن خواهید شد که فیفا چه عاملی مهمی در ساخت و نشر این بازی بوده است.

ویژگی های یک بازی فوتبالی خوب چیست؟

شاید برخی کاربران برایشان فیس بازیکنان ، منوی داخل بازی ، پیراهن ها ، کیت و از این قبیل مشکلات جز مشکلاتی باشد که یک بازی فوتبال در آن ضعف داشته باشد اما باید گفت که اگرچه اینها مهم است اما مهم ترین آن ها گیمپلی و هوش مصنوعی به کار رفته درون بازی است که حرف اول را می زند. در سال های گذشته ضعف های مختلفی در بازی های فوتبالی بوده و تاکنون با آن همراه است که این ها به مرور بر اثر پیشرفت هوش مصنوعی و موتور های قدرمتند و پیشرفته بر طرف می شوند ، با پیشرفت هوش مصنوعی نه تنها در دنیای گیم میتوانید حس واقعی گرایانه و یک بازی خوب و منحصر به فرد را ایجاد کند بلکه در کل جهان شاهد عظمت و تاثیر آن خواهیم بود.

تصویری از گیمپلی بازی FC24

پس اگر بخواهیم یک بازی فوتبال خوب را بشناسیم باید به مواردی همچون روان بودم و واقعی گرایانه بودن گیمپلی ، کمبود باگ های بازی ، متنوع بودن انواع استایل های نمایشی برای بازیکنان و بازی و.. که مربوط به گیمپلی بازی می شوند توجه کنیم اگر چه به منو و انواع ورزشگاه ها ، کیت ها و آپدیت کامل چهره بازیکنان هم باید توجه کرد.

انتظارات از FIFA 2K25 چگونه خواهد بود؟

نمیتوان انتظار داشت که با انتشار اولین نسخه از بازی بتوان از ایرادات و باگ های آن چشم پوشی کرد همچنین که ممکن است گیمپلی شگفت انگیز و جالبی را ارائه ندهد اما همانند بازی های دیگر میتوانید به مرور زمان بر ای ایرادات غلبه کند.

اگر چه ممکن است به دلایلی مشارکت این دو شرکت فرو بپاشد یا حتی ساخت آن بیشتر از یک سال منتظر ماندن کاربران طول بکشد اما باید صبر کرد و دید که آیا در اولین نسخه ی بازی FIFA 2K25 موفق خواهد بود یا خیر!