جدول پرفروش‌ترین بازی های ماه می ۲۰۲۴

جدول پرفروش‌ترین بازی های ماه می ۲۰۲۴

جدیدترین جدول پرفروش‌ترین بازی های ماه می 2024 منتشر که در صدر آن EA Sports FC 24 قرار گرفت.

11.6 میلیون نسخه بازی در رایانه شخصی و کنسول در ماه می در سراسر بازارهای اروپایی فروخته شد. در مقایسه با دوره پنج هفته ای مشابه در سال 2023، این کاهش نزدیک به 17 درصد است.

اینها ارقام GSD هستند که تمام فروش بازی های دیجیتالی از اکثر ناشران بزرگ (بدون اطلاعات برای نینتندو) و فروش بازی های فیزیکی در تمام بازارهای اصلی اروپا را دنبال می کند.

دلیل اصلی این افت این است که سال گذشته ما The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom منتشر شد که موفقیت بزرگی برای فروش بازی ها بود. با در نظر گرفتن این موضوع به تنهایی در ماه می 2023 کپی های بیشتری نسبت به کل ده فروش برتر در می 2024 فروخت. سال گذشته همچنین شاهد انتشار Hogwarts Legacy بر روی PS4 و Xbox One بودیم که عملکرد خوبی نیز داشت.

بازی شماره 1 فروش در ماه می، EA Sports FC 24 بود و پس از آن Grand Theft Auto 5 بود. F1 2024 در رتبه 3 قرار گرفت و دو هفته زودتر از امسال منتشر شد. با این حال، بازی Codemasters با افت فروش 35 درصدی نسبت به بازی سال گذشته، شروع کندی داشته است.

در جدول زیر پرفروش‌ترین بازی های ماه می 2024 را مشاهده کنید:


1 EA Sports FC 24 (EA)
2 Grand Theft Auto 5 (Rockstar)
3 F1 24 (Codemasters)
4 Ghost of Tsushima: Director’s Cut (Sony)
5 Paper Mario: The Thousand Year Door (Nintendo)
6 Helldivers 2 (Sony)
7 Hogwarts Legacy (Warner Bros)
8 Red Dead Redemption 2 (Rockstar)
9 Star Wars Jedi: Fallen Order (EA)
10 Call of Duty: Modern Warfare 3 (Activision Blizzard)

انتشار Ghost of Tsushima: Director’s Cut برای رایانه های شخصی، بازی پلی استیشن را به رتبه 4 رساند. در همین حال Paper Mario: The Thousand Year Door در جایگاه پنجم قرار دارد. نینتندو فروش دیجیتالی را با نمودارها به اشتراک نمی گذارد، بنابراین ممکن است بازی در واقع نمودار بالاتری داشته باشد.

با نگاهی به بازی‌های مشابه، فروش New Paper Mario نسبت به دو هفته اول بازی Super Mario RPG سال گذشته 8 درصد و نسبت به Paper Mario: The Origami King در سال 2020 8.5 درصد کاهش یافته است.

در نهایت، فعالیت‌های قیمت‌گذاری مربوط به جنگ ستارگان، Star Wars Jedi: Fallen Order را به ده فهرست برتر بازگرداند.

بر اساس فروش بالای بازی های شرکت EA و درآمد نجومی آن به خصوص از EA Sports FC 24 نوعی کسب موفقیت امسال این شرکت را نشان می دهد.

افت شدید قیمت کنسول

در سراسر بازارهای ردیابی شده، 311000 کنسول بازی در ماه می 2023 فروخته شد که 40 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

تمامی پلتفرم های کنسول افت شدیدی را تجربه کردند و نینتندو سوییچ بیشترین افت را تجربه کرد. باز هم به این دلیل است که می گذشته شاهد عرضه Zelda و نسخه ویژه Zelda از مدل OLED Switch بودیم.

در همین حال، فروش لوازم جانبی در همان دوره پنج هفته‌ای 25 درصد کاهش یافت، که بار دیگر توسط کنترلر DualSense هدایت شد. اخبار بیشتر در مدیا گیم