نقد فیلم Atlas

نقد فیلم Atlas

جدیدترین اثر ساخته شده توسط نتفلیکس با نام اطلس (Atlas) محصول سال 2024 به تازگی منتشر شده و در این فیلم جنیفر لوپز به عنوان بازیگر نقش اصلی ایفای نقش می کند تا هفته ی خوبی را برای علاقه مندان به سینما رقم بزند. در ادامه بررسی و نقد فیلم Atlas با مدیا گیم همراه باشید.

نقد فیلم Atlas

یکی از موضوعاتی که امروزه مطرح می شود استفاده از هوش مصنوعی است. اطلس به عنوان فیلمی از یک استودیو در نظر گرفته می شود که سعی دارد مردم را متقاعد کند که هوش مصنوعی برای جامعه خوب است. آیا شما چه نظری در این باره دارید؟

با این حال، با پیشرفت فیلم زیرمتن و مضامین آنقدر آشکار می‌شوند که نمی‌توان آن را از دست داد. اطلس اولین فیلم واقعاً تجاری طرفدار هوش مصنوعی در نوع خود است. یکی از پیام های پنهان فیلم این است که هوش مصنوعی به جامعه آسیب نمی زند. نکته دیگر اینکه هوش مصنوعی در صورت استفاده صحیح می تواند مفید باشد.

داستان راجب اطلس شپرد (جنیفر لوپز)، یک تحلیلگر داده سطح بالا و یک مامور محترم دولتی است. رئیس قدیمی او، ژنرال جیک بوث (کینگزمن: مارک استرانگ از سرویس مخفی)، او را برای کمک به بازجویی از تروریستی به نام کاسکا دسیوس (ابراهام پوپولا از مارول)، که سابقه ای با تحلیلگر داده دارد، فراخوانده است.

تصویری از فیلم Atlas

تصویری از فیلم Atlas

شپرد چندین دهه است که در تعقیب هارلان (Simo Liu) رئیس Kaska بوده است. هارلان یک ربات سرکش با هوش مصنوعی است که سابقه همکاری با اطلس را دارد. او توسط مادرش که یکی از پیشگامان هوش مصنوعی بود خلق شد. بوت از اطلس می خواهد که سرهنگ الیاس بنکس (یک استرلینگ ک. براون کم استفاده) و تیمش را توضیح دهد. پس از به دست آوردن مکان تروریست، آنها یک ماموریت مخفی را برای گرفتن هارلان آغاز می کنند.

البته در چنین فیلم هایی هیچ وقت همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود. به زودی، همه چیز از کنترل خارج می شود و شاهد فیلمی فوق العاده هیجان انگیز خواهیم بود.

برد پیتون به عنوان کارگردان فیلم و لئو سرداریان به عنوان نویسنده فیلم به همراه عوامل دیگر موجب شدند فیلمی با نقد های متوسط به بالا شاهد باشیم اگر شما علاقه مند به فیلم هایی هستید که با هوش مصنوعی سر کار دارد به شما پیشنهاد میشود این فیلم را مشاهده کنید.