نقد و بررسی و نمرات فیلم IF

نقد و بررسی و نمرات فیلم IF

فیلم جدید IF ایف یا دوستان خیالی محصول 2024 کشور آمریکا ساخته جان کرازینسکی به تازگی منتشر شد و توانست فروش و نقد های مثبتی همراه داشته باشد.

این فیلم جدیدترین اثر کمدی به کارگردانی و نویسندگی جان کرازینسکی و با هنرمندی کیلی فلمینگ، رایان رینولدز، جان کرازینسکی منتشر شد و به عنوان یکی از پرفروش ترین فیلم های کمدی سال 2024 که در هفته اول اکرانش در صدر جدول فروش قرار گرفت.

IF ترکیبی از یک فیلم لایو اکشن و انیمیشن است که توانسته نقدهای خوبی دریافت کند. در ادامه به نقد و داستان فیلم IF می پردازیم با مدیا گیم همراه باشید.

خلاصه داستان :

داستان دختری به نام بی است که توانایی خاصی دارد. او قادر است دوستان خیالی افراد را ببیند. در ابتدا این تواناییِ بخصوص بی را به وحشت می‌اندازد اما به مرور به دیدن موجودات خیالی کوچک و بزرگ عادت می‌کند. در ادامه او متوجه می‌شود که تنها کسی نیست که از این ویژگی بهره‌مند است. همسایه طبقه بالایی بی نیز می‌تواند دوستان خیالی افراد را ببیند و آن‌ها باهم آشنا می‌شوند و تازه قصه از اینجا آغاز می‌شود…

نقد و بررسی و نمرات فیلم IF

نقد آدام اسمیت : این اثر سینمایی در اجرا از عالی بودن بسیار فاصله دارد اما هنگامی که جا پای خودش را پیدا می‌کند، رایان رینولدز و کیلی فلمینگ این اثر سینمایی را به اندازه کافی سرگرم‌کننده نگه داشتند.

نقد رافائل لابونت : با وجود عناصر درهم و برهمی که در فیلم IF وجود دارد، این اثر توانسته لحن گرم و خوش بینانه خودش را پیش ببرد و راه را برای لحظاتی واقعا موثر هموار کند.

نقد راس بونیم : وقتی این اثر سینمایی در اکت سوم فوق‌العاده خودش به جریان می‌افتد، این اثر سینمایی به یک تجربه احساسی باشکوه تبدیل می‌شود که به یک اندازه دلربا و مسحورکننده است و دقیقا از آن دسته ایده‌های اورجینالی است که امروزه در دنیای سینما به آن نیاز داریم.

نقد آدرین هورتون : برای اثری که خودش را یک اثر کمدی می‌داند و بیشتر آن به خاطر حضور کاراکتر دلنشین و جذاب بلو است، این فیلم نتوانسته لحظات خنده‌دار زیادی را ارائه کند. در عوض، پایانی شیرین با پیامی درباره یادآوری عشق و بازیگوشی به هنگام بزرگ شدن را ارائه می‌کند.

نقد فرانک شک : چیزهای زیادی برای قدردانی در این اثر سینمایی وجود دارد که شامل تلاش تحسین‌برانگیز فیلم برای ایجاد لحظات خنده‌دار برای کودکان و طنین‌های عاطفی برای بزرگسالان است. با اینکه شاید این فیلم عملکرد خوبی نداشته باشد اما ایده‌ای تازه را در میان این همه فیلم‌های خانوادگی آشنا ارائه کرده است.