شرکت EA به دنبال قراردادن تبلیغات درون بازی است

شرکت EA به دنبال قراردادن تبلیغات درون بازی است

شرکت EA که چندین ساله به عنوان یکی از موفق ترین کمپانی های صنعت گیم به شمار می رود از انواع تکنیک ها برای فروش در بازی های خود استفاده کرده و حالا به نظر می رسد قصد قراردادن تبلیغات درون بازی های خود را دارد.

در یک تماس کنفرانسی در 7 می 2024، که رونوشت ویرایش شده آن به صورت آنلاین در دسترس است، EA امکان ادغام تبلیغات در بازی ها را مورد بحث قرار داد. به نظر می رسد این شرکت در حال برنامه ریزی برای درج تبلیغات پویا (DAI) است. این یک فناوری است که به طور هوشمند محتوای تبلیغاتی را بر اساس عادات، علایق و داده های تاریخی کاربر نمایش می دهد. اندرو ویلسون،


مدیرعامل EA نظرات زیر را در این کنفرانس بیان کرد:

تبلیغات این فرصت را دارد که محرک معنی‌داری برای رشد ما باشد. ما تیم‌هایی در داخل شرکت داریم که به نحوه اجرای بسیار متفکرانه در تجربیات بازی‌هایمان نگاه می‌کنند.


در سال 2021، Electronic Arts به PC Gamer گفت که هیچ برنامه ای برای تبلیغات درون بازی ندارد. با این حال، در یک تماس کنفرانسی در ماه مه 2022، مدیر عامل شرکت اندرو ویلسون گفت که تبلیغات در بازی‌های ویدیویی اگر (واقعاً خوب انجام شود) جایگاه ویژه ای دارد.

EA قبلاً در بازی ها تبلیغات انجام داده است ، از لحاظ تاریخی، تبلیغات در بازی های EA چیز جدیدی نیست. در اوایل سال 1994، این شرکت بیلبوردها و علائم برندهایی مانند پاناسونیک و آدیداس را در FIFA International Soccer ادغام کرد. با این حال، موضوع بحث برانگیز است. در حالی که تبلیغات نقش مهمی در تامین مالی عناوین رایگان و بازی‌های موبایل ایفا می‌کند، اما اغلب در بازی‌های AAA و بازی‌های کنسولی به طور انتقادی دیده می‌شود.

بازی Call of Duty Modern Warfare 3 مایکروسافت نمونه ای از واکنش منفی بازیکنان به تبلیغات مزاحم است. در دسامبر 2023، به بازیکنان Xbox یک تبلیغ تمام صفحه برای بازی نشان داده شد که منجر به نظرات منفی بسیاری در Reddit شد.

EA تاکنون توانسته از بازی های پرطرفدار خود از جمله EA FC 24 که درآمدی حدود 5B امسال برایش داشته ، کسب درآمد کند اما همچنان قصد بالابردن اعداد و ارقام دارد.

بعضی طرفداران بازی های EA معتقد و خواستار بر بهبود وضعیت بازی و سرور های آن بودند و می گویند تبلیغات درون بازی موجب دل زدگی و آزردگی پلیر ها می شود.