نقد سریال جنگل آسفالت

نقد سریال جنگل آسفالت

به نقد سریال جنگل آسفالت ، سریال جدید پژمان تیمورتاش با بازی نوید محمد زاده ، فرشته حسینی و امیر جعفری منتشر شده در سال 1403 می پردازیم.

این سریال به نویسندگی پژمان تیمورتاش و مهدی اسدزاده و تهیه‌کنندگی اسماعیل عفیفه و کارگردانی پژمان تیمورتاش محصول سال ۱۴۰۳ کشور ایران است.

اخیرا از اوایل فروردین ماه 1403 شروع پخش سریال جنگل آسفالت از پلتفرم مربوطه آغار شده و با موضوعی درام و هیجان انگیز پیش می رود. تعداد قسمت های این سریال درام هنوز تایین نشده اما پیش بینی میشود به بیش از 15 قسمت برسد.

خلاصه داستان

این یک درام اجتماعی درباره Hengeme (دختری 25 ساله) است که با یک بحران بزرگ روبرو می شود. پس از یک دعوا در گذشته، برادر کوچکترش دانیل در آستانه انتقام قرار می گیرد که برای تامین پول والدینش و نجات برادرش دست به هر کاری می زند.

در قسمت اول با شخصیت ایرج جلالی با بازی امیر جعفری در جنگل آسفالت آشنا می‌شویم، ایرج یک بازاری ورشکسته نچندان خوشنام است که از قدیم الایام کارهای غیر قانونی انجام می‌دهد، در شخصیت پردازی قسمت اول مشخص شد که ایرج فردی خیانت کار به زنش است و به صورت پنهانی با زنی دیگر در ارتباط است همچنین نزول بگیر است و اوضاع خوبی ندارد.

به پیشنهاد ایرج، امیر و هنگامه می‌روند که برای فردی به اسم زکریا مفت بری کنند، امیر پسر ایرج جلالی در سریال جنگل آسفالت است و نقش آن را علیرضا جعفری برادر زاده امیر جعفری بازی می‌کند. در هنگام مفت بری، امیر توسط افرادی ناشناس دزدیده می‌شود و پول ها گم می‌شوند، در این بین سر و کله پاشا مقیمی پیدا می‌شود، نقش پاشا مقیمی را نوید محمدزاده بازی می‌کند، پاشا و ایرج به دنبال امیر هستند، از سویی متوجه می‌شوند که باید با شخصیتی به اسم داوود مزینانی ملقب به داوود جنگلی رودر رو شوند، داوود مزینانی صاحب اصلی یک میلیون دلار پولی است که گم شده است.

پژمان تیمورتاش، نویسنده، بازیگر و فیلمساز پیش از این فیلم «مفت آباد» را به عنوان اولین تجربه سینمایی خود ساخته و رمان «قبل از مرگ چشمانت را ببند»، در فیلم «زمان طلایی» بازی کرده و فیلمنامه «شهربانو» را نوشته است از آثار اوست.

بازیگران

نوید محمدزاده، امیر جعفری، مریلا زارعی، فرشته حسینی، علیرضا جعفری، ریما رامین‌فر، نازنین فراهانی، مجید آقاکریمی، دیبا زاهدی، آزاده صمدی و مسعود کرامتی