نقد فیلم ایرانی بیرو _ زندگینامه متفاوت

نقد فیلم ایرانی بیرو _ زندگینامه متفاوت

فیلم جدید بیرو ، فیلمی متفاوت درباره ی زندگینامه علیرضا بیرانوند از دوران کودکی تا رسیدن به دروازه بان یک تیم ملی فوتبال ایران را به تصویر می کشد. در ادامه به نقد فیلم ایرانی بیرو می پردازیم با مدیا گیم همراه باشید.

شاید خیلی از افراد جامعه شرایط سخت زندگی از کودکی تا میانسالی را به خوبی درک می کنند. فیلم بیرو علاوه بر زندگینامه کامل که از زندگی سخت و متفاوت علیرضا بیرانوند ، یک فیلم انگیزشی برای کسانی است که قدم در راهی می گذارند و دنبال علاقه و استعدادشان هستند میتواند باشد.

خلاصه داستان

همانطور که گفتیم بیرو یک فیلم جدید و درباره ی زندگی دروازه بان تیم فوتبال ایران و پرسپولیس علیرضا بیرانوند است که از دوران کودکی ، نوجوانی تا امضای قرارداد اولش ، رفتن به پرسپولیس و گرفتن پنالتی کریستیانو رونالدو را به تصویر می کشد. به گفته خودش (علیرضا بیرانوند) زندگی بسیار سختی گذرانده تا به این درجه از موفقیت رسیده و هدف از ساخت این فیلم متفاوت یک سر لوحه برای تلاش بسیار به خصوص برای کسانی که علاقه مند به فوتبال هستند را نمایش می دهد.

بازیگران

حسین بیرانوند، رضا داوودنژاد، سیاوش چراغی پور، صحرا اسدالهی، سعید داخ، محمد علی محمدی، سهیل قنادان، مهدی زمین پرداز، ستایش تارانی، سارا والیانی، ابوذر فرهادی، مبین بهاروند، محمد نیکبخت، مجید پتکی، مهران نائل، محمد عسگری، حامد نساج، امین میری، مرتضی تقی زاده، وحید نفر، علیرضا جلیلی و سیدامیرعلی حسینی

شاید این سوال مطرح باشد که آیا نقش اصلی این فیلم که متولد 1382 و 20 ساله است آیا نسبت فامیلی با علیرضا بیرانوند دارد ؟ حسین بیرانوند به دلیل شباهت زیاد در چهره و همچنین یکسان بودن فامیلی هر دو به عنوان نقش اصلی این فیلم انتخاب شده ولی نسبتی با او ندارد.

نقد های فیلم بیرو

از نگاه برخی منتفدان فیلم داستانی متفاوت دارد و نوع نگاه به شخصیت اصلی داستان بسیار خوب و قابل تحسین است اما فیلم در اجرای کار خوب عمل نکرده ، اصولا جلوه دادن یک شخصیت به عنوان قهرمان یک ملت در قالب یک فیلم یا مستند کار راحتی نیست.

با نگاه اول به فیلم هم به‌سرعت شناخت اولیه‌ای از قهرمان به‌دست می‌آوریم و هم چالش‌های اولیۀ او را در مسیر رسیدن به آرزوهایش درمی‌یابیم. اما در ادامه، بیشتر با مجموعه پراکنده‌ای از مشکلات متعددی روبه‌روییم که سر راه قهرمان قرار می‌گیرد.