نقد فیلم Damsel 2024 ماجراجویی فانتزی

نقد فیلم Damsel 2024 ماجراجویی فانتزی

فیلم دوشیزه یا Damsel جدیدترین فیلم منتشر شده به کارگردانی Juan Carlos Fresnadillo محصول 2024 کشور آمریکا است. در این مطلب به نقد فیلم Damsel 2024 می پردازیم با ما همراه باشید.

روزی روزگاری، به نظر می رسید نتفلیکس فعالانه علاقه مند به یافتن و تبلیغ ستاره های سینمای خود است، اما تلاش های سرویس پخش برای انجام این کار تا حد زیادی بی نتیجه بوده است. بازیگرانی که شش یا هفت سال پیش نمایش‌ها و فیلم‌های اصلی آن را معرفی کردند، از آن زمان یا صحنه را ترک کرده‌اند یا دوباره در گمنامی فرو رفته‌اند.
تنها مجری که این کار را نکرده است، میلی بابی براون است که در سال 2016 با Stranger Things به موفقیت دست یافت و بیشتر سال های بعدی را صرف ساخت وسایل نقلیه ستاره ای برای خود در نتفلیکس کرده است.

همکاری مداوم براون با سرویس استریم تا کنون دو راز سرگرم کننده و دست کم گرفته شده YA را در Enola Holmes و Enola Holmes 2 و اکنون ماجراجویی فمینیستی Damsel ایجاد کرده است.
فیلم جدید بهتر از بسیاری از فیلم‌های پرهزینه نتفلیکس است که این روزها ساخته می‌شوند، و مانند دو تلاش اول براون از Enola Holmes، به نظر نمی‌رسد که شما را ناامید یا خوشحال کند.
این یک فیلم خوب است که خوب یا بد نشان می دهد که براون چقدر سبک وزنی را که نتفلیکس به طور فزاینده ای با آن همراه است درک می کند.

پوستر فیلم Damsel 2024

پوستر فیلم Damsel 2024

بدترین چیزی که در مورد دامسل می توان گفت این است که خودش را بیش از حد جدی می گیرد. این فیلمنامه که توسط دن مازو نوشته شده است، با هدف براندازی کلیشه دختر در پریشانی از عاشقانه های فانتزی بالا که فیلم اول به طرز شگفت انگیزی به خوبی تقلید کرده است، است.
خلاصه داستان : حول محور دختری می چرخد که پس از ازدواج با یک شاهزاده خوش تیپ متوجه میشود هدف اصلی آنها از ازدواج با این دختر پرداخت یک بدهی قدیمی بوده و او قربانی آنها شده است.
این تنها دیالوگ دلهره‌آوری نیست که براون باید ارائه دهد، اما تعهد محض این بازیگر به نقشش باعث می‌شود برخی از رقت‌انگیزترین خطوط او به راحتی به گذشته نگاه کنند.

در سریال Stranger Things، الودی، شاهزاده خانمی از سرزمین خشن قرون وسطایی که به نظر می رسد خانه اش از قحطی و فقر نجات یافته است، زمانی که پدرش، لرد بایفورد (یک ری وینستون صمیمانه تکان دهنده)، به او پیشنهاد ازدواجش را از هنری می دهد و فیلم را کارگردانی می کند. نیک رابینسون)، شاهزاده ای از پادشاهی جزیره ای ثروتمند. در بیشتر نیم ساعت اول، دامسل در نقش پدرش هنری، الودی را دنبال می کند، در حالی که مادر یخی اش ملکه ایزابل (رابین رایت، رابین رایت) آینده ای به ظاهر ایده آل را برای او ترتیب می دهد.

با این حال، زمانی که الودی اندکی پس از ازدواجش قربانی می شود و به گودالی پرتاب می شود، همه چیز همانطور که به نظر می رسد، به عنوان بخشی از معامله تاریک و نسل ها بین خانواده هنری و گرسنه ترین اژدهایان تمام دوران است. معلوم شد که او در جزیره آنها زندگی می کند.

الودی تنها و تحت عذاب شکارچی آتشین خود (با صدای شهره آغداشلو)، بازیگر ایرانی، خود را در حال مبارزه برای بقا در کوهی هزارتویی می‌بیند که مدت‌ها نه تنها به عنوان خانه اژدهاها، بلکه به عنوان قبرستان همه شاهزاده خانم‌ها نیز خدمت کرده است. انجام داده است. که قبلا قربانی شده اند. کارگردان خوان کارلوس فرنادیلو، به نوبه خود، فضای مرکزی دامسل را تنگ و غارنشین می کند، و دکورهای داخلی کاملا مصنوعی و دست ساز فیلم جذابیت کتاب داستانی بیشتری را به آن می بخشد. برای نقد و بررسی های بیشتر وب سایت مدیا گیم را دنبال کنید.