تست سرعت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک بر روی موبایل

تست سرعت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک بر روی موبایل

مدیر عامل اسپیس ایکس ، ایلان ماسک از سرعت عجیب اینترنت ماهواره‌ای که بر روی موبایل تست شده خبر داد.

پس از ارسال هزاران ماهواره به آسمان برای اتصال اینترنت استارلینک به دیش های ماهواره ای حالا نوبت به پرتاب شش ماهواره با قابلیت Direct to Cell به فضا پرتاب کرد تا دسترسی سرتاسر جهان به اینترنت ، وب گردی و برقراری تماس حاصل شود. این ماهواره ها هر کدام به صورت فردی و به عنوان یک دکل اینترنت عمل میکنند.

شایعاتی به گوش می خورد که امکان دسترسی به اینترنت پس از پرتاب ماهواره های جدید بر روی موبایل نخواهد بود، چرا که سد های زیادی از جمله درختان ، ساختمان های بلند و سایر اجسام به راحتی میتواند جلوی اتصال اینترنت را بگیرد اما در نهایت پس از اولین تست در یکی از مکان هایی که شاید اتصال به اینترنت غیرممکن بود این فناوری جدید برای گوشی های موبایل موفقیت آمیز بود.

ایلان ماسک به تازگی تصویری از تست سرعت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک بر روی موبایل در توییتر منتشر کرد که نشان می دهد سرعت این اینترنت به حدود 17 مگابایت بر ثانیه می رسد. این تست سرعت با یک گوشی موبایل معمولی گرفته شده و بدون هیچ نیازی به نرم افزار و… بوده و به کمک نزدیک ترین مدار اینترنت ماهواره ای اتصال برقرار شده است.

تست سرعت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک بر روی موبایل

تست سرعت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک بر روی موبایل

پیش بینی میشود تا سال 2025، دسترسی سرتاسر جهان به اینترنت ، وب گردی و برقراری تماس حاصل شود و تمام اشکالات مربوط به آن رفع گردد اما آیا باید این توقع را داشت که اینترنت ماهواره ای جایگزین تلفن ثابت و همراه میشوند؟ در پاسخ باید بگوییم خیر، حتی ایلان ماسک هم در مصاحبه ای اشاره کرد که این اینترنت تنها برای نقاطی که امکان دسترسی به اینترنت را ندارند و یا با قطعی روبه رو هستند بسیار مفید هست و نباید انتظار سرعت خارق العاده از آن داشت.