حجم احتمالی GTA 6 چقدر خواهد بود؟

حجم احتمالی GTA 6 چقدر خواهد بود؟

چیزی بیشتر از یک دهه از انتشار GTA و عرضه جهانی این بازی محبوب و پرطرفدار جهانی می گذرد که چندین مدت پیش خبر از تولید و ساخت GTA 6 و تریلری از آن منتشر شد.

طبق جزئیات آن تریلر و اخبار رسمی توسط شرکت راکستار قرار است که این بازی در سال 2025 برای کنسول های نسل نهم (ps5) عرضه شود و طبق شایعات برای کامپیوتر (pc) در سال 2027 منتشر خواهد شد یعنی دو سال بعد از انتشار آن برای کنسول

حالا برخی از رسانه ها و کاربران معتقدند که حجم احتمالی GTA 6 حدود 750 گیگابایت خواهد بود اما این گمانه زنی ها در نهایت توسط چند رسانه معتبر رد شد. البته فهمیدن آن بسیار دشوار نبود چرا که فضای داده های کنسول PS5 به طور کلی 667 گیگابایت است پس به طوری این حجم بالا ناممکن است.

با توجه به اینکه حجم GTA 5 حدود 110 گیگابایت بوده ، با در نظر گرفتن گرافیک فوق العاده ای که در بازی به کار گرفته شده قطعا عددی بالاتر خواهد بود. پیش بینی می شود با اضافه شدن آپدیت های مختلف ، به روز رسانی های جدید در گرافیک و فضای مورد نیاز بازی ، حجم بازی بالاتر از 200 گیگ و یا بیشتر از آن برسد.

راکستار در 14 آذر ماه تریلری 1 دقیقه ای از بازی GTA 6 منتشر کرد که در همان ساعات اولیه رکورد لایک تاریخ گیمینگ در یوتیوب زده شد به همین سبب اکثر کاربران متوجه گرافیک خیره کننده آن شدند و از همان روز انتظار حجم پایینی را نداشتند. برای مشاهده اطلاعات کامل تر از بازی GTA 6  و همچنین اخبار کامل بازی می تواند وب سایت مدیا گیم را دنبال کنید.