استیم به رکورد ۳۴٫۶ میلیون کاربر همزمان دست یافت

استیم به رکورد ۳۴٫۶ میلیون کاربر همزمان دست یافت

استیم که یکی از بهترین مارکت ها و پلتفرم های بازی در دنیا برای پلیر های pc به شمار میرود حالا استیم به رکورد 34.6 میلیون کاربر همزمان دست یافت.

امروزه تعداد زیادی از علاقه مندان به بازی های کامپیوتر (pc) در دنیا معمولا به پلتفرم هایی مثل استیم و اورجین مراجعه می کنند تا بازی دلخواه را پیدا کنند. طبق جدیدترین آمار استیم تاکنون حدود 14 هزار بازی در آن منتشر شده و روند آن هر ساله افزایش چشمگیری داشته به خصوص در تعداد کاربران همزمان
Steam مدت زیادی است که به رقبان خود سر و کله می زند اما در مرکز بازی های PC قرار داشته و تاکنون طی سال های گذشته بازدید بیشتری هم بدست آورده

اما آمار بسیار جالب توجهی که استیم داشته رسیدن به رکورد جدیدش در این ماه از سال بوده که به گونه ای عجیب به نظر می رسد، معمولا در زمان هایی که حراج کریسمس، زمستانی و… برای استیم منتشر میشود این رکورد ها جا به جا میشود.

رسیدن به آمار 34.6 میلیون کاربر همزمان تاکنون بالاترین رکورد استیم بوده و پس از آن 33.6 میلیون کاربر همزمان برای این پلتفرم ثبت شده است. پیش بینی ها معتقدند که در ماه سوم از سال 2024 این پلتفرم با امار حداقلی 35 میلیون کاربر روبه رو خواهد بود.

استیم در سال های 2010 و 2019 آمار چندان قابل توجهی به خود ندید اما طی سال های دیگر به خصوص 2015 به بعد این پلتفرم افزایش و رشد چشمگیری داشته است.

چندین بازی برتر روی استیم باعث سنگینی کاربران بر این پلتفرم شده که اعم از Counter-Strike 2 در جایگاه اول و پس از آن DOTA 2 ، PUBG ، Apex Legends ، Helldivers 2 هستند. نکته جالب داستان آمار خیره کننده راکستار و GTA است که همچنان جز 10 برترین بازدید های استیم است که پیش بینی میشود پس از انتشار GTA 6 این آمار به شدت افزایش داشته باشد.