رسمی : شرکت سونی ۹۰۰ نفر از کارکنان خود را اخراج می کند

رسمی : شرکت سونی ۹۰۰ نفر از کارکنان خود را اخراج می کند

جیم رایان رئیس فعلی و مدیر عامل شرکت سونی در بیانه ای اعلام کرد که 900 نفر از کارکنان خود را در بخش پلی استیشن اخراج خواهد کرد. در ادامه با وب سایت مدیا گیم همراه باشید.

کارمندان از همه مناطق آمریکای شمالی، اروپا، خاورمیانه و آفریقا، ژاپن و آسیا از جمله چندین استودیوی توسعه پلی استیشن تحت تأثیر این کاهش قرار گرفته اند. رایان گفت : استودیو لندن، تیم داخلی که مجموعه SingStar را ایجاد کرد، به طور کامل بسته خواهد شد. همچنین مشخص شد که Naughty Dog، Insomniac Games و Guerrilla Games اخراج خواهند شد.

رایان در یک انتشار خبری گفت: اینها افراد فوق العاده با استعدادی هستند که بخشی از موفقیت ما بوده اند و ما از مشارکت آنها بسیار سپاسگزاریم. با این حال، صنعت به شدت تغییر کرده است و ما باید آینده خود را برای راه اندازی کسب و کار برای آنچه پیش رو داریم آماده کنیم. ما باید انتظارات توسعه دهندگان و گیمرها را برآورده کنیم و همچنان فناوری آینده را به سمت بازی سوق دهیم، بنابراین یک گام به عقب برداشته ایم تا مطمئن شویم که آماده ادامه ارائه بهترین تجربه های بازی به جامعه هستیم.

جیم رایان به تمامی کارمندان ایمیلی ارسال کرده و خبر اخراج آنها را داده با این وجود کارمندان آمریکایی به شدت تحت تاثیر قرار گرفته اند. نامه رایان به این گونه شرح داده میشود :
در حالی که این زمان‌ها چالش‌برانگیز هستند، اما نشان‌دهنده کمبود قدرت در شرکت، برند یا صنعت ما نیستند. هدف ما این است که چابک و سازگار باقی بمانیم و همچنان بر ارائه بهترین تجربیات ممکن از بازی در حال حاضر و آینده تمرکز کنیم.

همچنین او درباره ی دلایل کامل اخراج آنها چیزی بیشتر بیان نکرد و برای کارمندانی که به شغلشان آسیب وارد شده گفت : تا حدود زیادی به همه کارکنان مزایای زیادی برای اخراج شدن دریافت خواهند کرد، اما به چه قیمت؟
برای اخبار بازی بیشتر مدیا گیم را دنبال کنید.