فروش کنسول پلی استیشن ps5 به ۵۴٫۸ میلیون دستگاه رسید

فروش کنسول پلی استیشن ps5 به ۵۴٫۸ میلیون دستگاه رسید

فروش کنسول های نسل نهم پلی استیشن 5 (ps5) که اخیرا از 50 میلیون نسخه عبور کرده بود حالا موفق به فروش 54.8 میلیون دستگاه شد.

شرکت سونی موفق شد تا رکورد درآمد سه ماهه را به ثبت رساند. سونی در سه ماهه درآمد مالی خود را گزارش داد که از اکتبر تا دسامبر محاسبه میشود، 8.2 میلیون دستگاه از کنسول پرچمدار پلی استیشن 5 خود را فروخت. سونی در گزارش مالی خود تاکنون 16.4 میلیون واحد PS5 فروش را به ثبت رسانده است.

سونی همچنین پیش‌بینی فروش کل سال خود را برای بخش بازی‌های خود با 21 میلیون به 4.15 میلیون کاهش داد و گفت که انتظار دارد فروش سخت‌افزار کاهش یابد.

چالش این شرکت در حال حاضر تلاش برای حفظ شتاب برای PS5 است که بیش از سه سال پیش عرضه شد. در ماه اکتبر سونی نسخه به روز شده این کنسول را با مشخصات بهتر عرضه کرد.

رقیب نینتندو با مشکل مشابهی دست و پنجه نرم می کند و به لطف انتشار بازی ها و فیلم های جدید مرتبط با شخصیت های محبوب خود مانند سوپر ماریو، توانسته است علاقه خود را به کنسول سوئیچ نزدیک به هفت ساله خود حفظ کند.

در همین حال، سونی ادغام برنامه ریزی شده با Zee Entertainment هند را در ژانویه لغو کرد. این معامله که بیش از دو سال بر سر آن مذاکره شد، راهی برای سونی برای ورود به بازار سرگرمی پرسود هند تلقی شد.

هیروکی توتوکی، مدیر مالی سونی روز چهارشنبه گفت: هند پتانسیل رشد بسیار خوبی دارد و افزود که این شرکت فرصت های مختلفی را در این کشور دنبال خواهد کرد و طرح هایی را برای جایگزینی ادغام ناموفق با Zee بررسی خواهد کرد و انجام خواهد داد.

شرکت سونی تاکنون پرچمدار کنسول ها از نسل قدیم تا به الان است، آیا محصول یا کنسول جدیدی به بازار خواهد امد که جای این غول پرفروش را بگیرد؟ جهت اخبار بیشتر میتوانید وب سایت مدیا گیم را دنبال کنید.