اختصاصی مدیا گیم : هر آنچه باید درباره ی GTA 6 بدانید

اختصاصی مدیا گیم : هر آنچه باید درباره ی GTA 6 بدانید

در این مطلب هر آنچه باید درباره ی GTA 6 بدانید و تاریخچه بازی را مورد بررسی قرار می دهیم پس با وب سایت مدیا گیم همراه باشید.

پرفروش ترین بازی کنسولی و کامپیوتری یعنی GTA با فروش 170 میلیون نسخه ، پس از انتشار آخرین نسخه خود با نام GTA V یا همان جی تی ای 5، حالا پس از 11 سال ، کمپانی راکستار نسخه جدید این بازی را به دنیا معرفی کرده!

راکستار با انتشار تریلری از بازی GTA 6 در تاریخ 14 آذر 1402 از اولین تیزر و جزئیات، همچنین گرافیک فوق العاده بازی رونمایی کرد تا نشان دهد این همه زحمتی که برای ساخت جی تی ای 6 کشیده شده بیهوده نیست. مدت هاست که کاربران و هوادران این بازی به دنبال خبر جدیدی از ساخت بازی هستند تا از شر تکراری شدن بازی 13 ساله راحت شوند، در همین حین بود که راکستار به طور رسمی در فوریه 2022 اعلام کرد که در حال کار روی GTA 6 است.

سیستم مورد نیاز GTA 6

سیستم مورد نیاز

 • گرافیک : NVIDIA GeForce GTX 1660
 • حافظه گرافیکی : 6GB
 • پردازنده مرکزی : Intel Core i5-6600K
 • رم : 8GB
 • سیستم عامل : Windows 10 64-bit
 • حافظه مورد نیاز : 150GB SSD (طبق شایعات 750 گیگابایت )

سیستم پیشنهادی

 • گرافیک : NVIDIA GeForce RTX 2070
 • حافظه گرافیکی : 8GB
 • پردازنده مرکزی : Intel Core i7-8700K
 • رم : 16GB
 • سیستم عامل : Windows 10 64-bit
 • حافظه مورد نیاز : 150GB SSD (طبق شایعات 750 گیگابایت )

اما این اطلاعات کامل رسمی نیست و به زودی از سوی خود راکستار اعلام خواهد شد که برای اجرای بازی روی کامپیوتر به چه قطعاتی نیازمند است، هر چند که بازی برای نخستین بار برای کنسول های ps5 منتشر خواهد شد و کاربران pc به این زودی ها منتظر نباشند ( حداقل 1 تا 2 سال بعد از انتشار )

تاریخ انتشار

گزارش ها و همچنین نوشته ی روی تریلر بازی این خبر را میدهد که بازی در سال 2025 منتشر خواهد شد، اما سوال این است که چه ماهی منتشر خواهد شد؟ طبق جدیدترین اخبار بدست آمده تاریخ انتشار بازی بعد از آوریل 2025 خواهد بود.

آیا GTA 6 روی PS4 و Xbox One عرضه خواهد شد؟
همانطور که در بیانیه مطبوعاتی رسمی فاش شد، GTA 6 در حال حاضر فقط برای PS5 و Xbox Series X در نظر گرفته شده است و در سال 2025 برای PS4 یا Xbox One عرضه نخواهد شد – و آن را به یک نسل انحصاری نسل فعلی تبدیل می کند.

جزئیات کامل GTA 6

GTA 6 ما را به Vice City برمی گرداند. در حالی که بازی اصلی در سال 1986 اتفاق می‌افتد، این نسخه جدید در سال 2025 و در فضایی مدرن است. راک استار فاش کرد که ما به سمت ایالت لئونیدا می رویم، {خانه ای در خیابان های نئون غرق در Vice City و فراتر از آن} Vice City که به عنوان بزرگترین و همهجانبه ترین تکامل Grand Theft Auto تاکنون نامگذاری شده است، به نظر می رسد بخشی از نقشه بزرگتر GTA 6 باشد.

این تریلر قبلاً به ما نگاهی اجمالی به Vice City داده است که زیباتر از همیشه ساخته شده است، با برداشتی از روستایی فلوریدا که به همان اندازه واقعی آشفته است. در حالی که مکان‌های آشنا مانند جزیره ستاره‌فیش وجود دارد، باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا می‌توانیم از مکان‌های قدیمی مانند کلاب مالیبو، هتل Ocean View، هائیتی کوچک دیدن کنیم.

همانطور که در تریلر دیدیم، طرفداران قبلاً تریلر جدید را با مکان های Vice City اصلی مقایسه کرده اند و نشان می دهد که جزئیات مکان به روز شده چقدر عالی است.

نقشه بازی GTA 6

نقشه بازی GTA 6

نقشه بازی

همانطور که هنوز نقشه نهایی GTA 6 هنوز فاش نشده است، برخی از شاخص ها از ویدئوها و اسکرین شات های فاش شده وجود دارد که نشان می دهد فضای بازی فراتر از محدوده Vice City کشیده شده است. دقیقاً همانطور که Rockstar Los Santos را بین Grand Theft Auto: San Andreas و GTA 5 گسترش داد، تعدادی از اسکرین شات های فاش شده به نظر می رسد مناطق کاملاً جدیدی از Vice City را نشان می دهد. همانطور که ممکن است بدانید، Vice City خود به طور آزاد بر اساس میامی ساخته شده است، و اکنون گمانه زنی هایی وجود دارد که GTA 6 به سمت جنوب به Everglades (یک تالاب) و فلوریدا کیز (رشته ای از جزایر گرمسیری) خواهد رفت. اکنون (Gator Keys) در نسخه اصلی GTA: Vice City به عنوان بخشی از پخش رادیویی ذکر شد، اما مکان هرگز در بازی نشان داده نشد.

جالب اینجاست که طرفداران بر این باورند که نقشه GTA 6 بسیار بزرگتر از نقشه GTA 5 خواهد بود. با استفاده از مختصات GTA 6 لو رفته، طرفداران ساب ردیت GTA 6 سعی در ترسیم نقشه خود دارند و بعداً شروع به دوخت نقشه GTA 6 با استفاده از آن کردند.

گیمپلی بازی

از آنجایی که Rockstar هنوز تریلر گیم‌پلی GTA 6 را منتشر نکرده است، نمیتوان گفت که چگونه راکستار گیمپلی Grand Theft Auto 5 نوآوری خواهد کرد. با این حال، از فیلم‌های اولیه توسعه که به بیرون درز کرد، مشخص است. که Rockstar حداقل در حال بررسی و پخش برخی از مکانیک های جدید است. به عنوان مثال، به نظر می رسد که سری جدیدی از مکانیک های مخفی کاری معرفی شده است – با فیلم هایی که شخصیت هایی را در حال خزیدن در حالت مستعد و حتی حمل اجساد نشان می دهد.

برای اخبار جدید بازی GTA 6 میتوانید وب سایت بازی مدیا گیم را دنبال کنید.