نقد و بررسی فیلم Night Swim 2024

نقد و بررسی فیلم Night Swim 2024

یک فیلم منتشر شده در سال 2024 با نام Night Swim یا شنا در شب، یک فیلم ترسناک آمریکایی است و در این مطلب قرار است به نقد و بررسی فیلم Night Swim 2024 کامل و جامع بپردازیم.

نقد و بررسی فیلم Night Swim 2024

فیلم شنا در شب یک فیلم ترسناک و هیجان انگیز به سازندگی کشور امریکا در سال 2024 است و به گفته منتقدان فیلم و سریال ترس شما را به چالش میکشد. معمولا فیلم های ترسناکی جدیدا منتشر میشوند فقط موضوع ترسناکی دارند ولی حس کاملا مهیج و ترس را به بیننده انتقال نمیدهند در صورتی که اگر به فیلم های چندین سال پیش سری بزنیم با کله ترس بیشتر آشنا میشویم. این فیلم هم یکی از فیلم های ترسناک با داستانی متفاوت است که در ادامه به نقد و بررسی آن می پردازیم.

داستان فیلم:

درباره ی خانواده ای است به خانه جدیدی نقل مکان می کنند، غافل از اینکه راز تاریکی از گذشته خانه، نیروی بدخواهانه ای را در استخر حیاط خلوت آزاد می کند. این فیلم درباره خانواده ای در حومه شهر است که متوجه می شوند استخر حیاط خلوتشان خالی از سکنه است. در سال 1992، یک دختر جوان یک شب به استخر شنای خانواده اش می رود تا قایق متعلق به برادر بیمار لاعلاج خود را پس بگیرد. هنگام تلاش برای گرفتن قایق، چیزی در استخر او را به زیر می کشد و…

بازیگران:
Wyatt Russell | Kerry Condon | Amélie Hoeferle | وایات راسل در نقش ری والر | کری کاندون در نقش ایو والر | آملی هوفرل در نقش ایزی | والر گاوین وارن در نقش الیوت والر | نانسی لنهان | جودی لانگ | رهنوما پانتاکی | ادی مارتینز | الیجا جی رابرتز

بررسی کامل:

برایس مک گوایر، نویسنده و کارگردان، داستان کوتاهی را که با راد بلک هرست ساخته بود، به اولین فیلمش با مفهوم شیطان باستانی و سیری ناپذیری که در زیر سطح عادی حومه شهر کمین کرده بود، گسترش داد. این یک ایده بدیع نیست. این چیزهای استیون کینگ و دیوید لینچ است. اما McGuire با استفاده از طراحی صدا و زوایای دوربین برای ایجاد حالتی آرام و ناراحت کننده، تنش کافی در بالا ایجاد می کند.

یک فلاش بک به سال 1992 نشان می دهد که یک دختر دوقلوی دم خوک در کنار استخر بلعیده می شود، زمانی که او در شب دست دراز می کند تا یک قایق اسباب بازی گریزان را به دست آورد. این به امروز کاهش یافته است، زیرا یک خانواده در شرف نقل مکان به همان خانه حوضی است که به دلیل چندین دهه بی توجهی در حال فروپاشی است. در اوایل، مک گوایر با عکس‌ها و انعکاس‌های وارونه، انتخاب‌های قابل توجهی انجام می‌دهد، مانند تصویر درخشان ابرها و آسمان آبی که در سراسر صفحات می‌درخشد. به نظر می رسد او می گوید که این ممکن است دعوت کننده به نظر برسد، اما غیر قابل اعتماد است. آروغ زدن و غرغر مداوم فیلتر ریتم ناراحت کننده ای ایجاد می کند و ناله های تخته غواصی نشان دهنده خطرات پیش رو است.

خانواده والر در ابتدا چشم انداز پاکسازی را دلهره آور می دانستند، اما به ثبات و بهبودی که امیدوارند خانه در خارج از شهرهای دوقلو به ارمغان بیاورد نیز خوش بین هستند. ری والر (وایت راسل) بازیکن سابق بیسبال لیگ برتر است که تشخیص بیماری ام اس او را مجبور به بازنشستگی از بازی ای کرده است که مدت هاست او را تعریف کرده است. پس از سال ها انتقال خانواده از شهری به شهر دیگر، همسرش ایو (نامزد اسکار کری کاندون بنشی) مشتاقانه منتظر است تا ریشه های خود را پشت سر بگذارد. دختر نوجوان ایزی (املی هافرل) با حفظ نگرش خونسرد بهتر سازگار است، اما برادر کوچکتر الیوت (گاوین وارن)، یک بچه خجالتی و خجالتی، چندان موفق نیست.

استخر یک حس نویدبخش را برای همه آنها ارائه می دهد: آب های شفابخش، انحرافات بعد از ظهر، یک زندگی اجتماعی، یک لحظه آرام زیر ستاره ها. در زیر، McGuire ما را در معرض یک چشم انداز آبی ویرانگر قرار می دهد، و برای مدتی کار می کند. اما در نهایت به شدت به ترس‌های جامپ و همچنین ترس‌های دویدن متکی است، جایی که فرد در استخر فکر می‌کند کسی را می‌بیند که روی لبه تماشا می‌کند، اما کسی آنجا نیست. و پس از آن، وقتی «شب شنا» از راه خود برای توضیح آنچه واقعاً در حال وقوع است خارج می‌شود، خیلی خوب است که این ایده را که این استخر فقط تهدیدکننده است، از بین ببریم.

با این حال، آشکار شدن موجودی که این همه وحشت ایجاد کرده خنده دار و خنده دار است و من تصمیم خواهم گرفت که آن را هدف خود قرار دهم. شنای شبانه همچنین شامل چرخش های کوچک سرگرم کننده از نانسی لناهان به عنوان مشاور املاک مینه سوتا است که خانه را به خانواده می فروشد و بن سینکلر به عنوان تکنسین استخر عجیب و غریب. و راسل به وضوح می‌داند که در چه کاری است، همانطور که برخی از کارهای پوچ، بی‌گناه و جدی‌تر او نشان می‌دهند. به نظر می رسد به ما اشاره می کند: بیایید داخل، آب خوب است

برای نقد و بررسی های بیشتر میتوانید وب سایت اخبار سینما و ملاقات سینما مدیا گیم را دنبال کنید.